Warta Poznań: Podsumowanie pierwszych ćwiczeń piłkarskich w roku

Na boisku przy ulicy Warmińskiej odbył się pierwszy w tym roku trening Warty Poznań, z udziałem 28 zawodników. Przed wyjazdem na obóz do Turcji, „Zieloni” będą kontynuować treningi lokalne, a ich umiejętności zostaną sprawdzone podczas meczu kontrolnego z Widzewem w Łodzi, zaplanowanym na 20 stycznia.

Trener Dawid Szulczek zakończył okres świątecznych urlopów swojego zespołu we wtorek, 9 stycznia. Po spotkaniu i odprawie w klubie oraz wprowadzających ćwiczeniach, piłkarze wrócili na boisko. Pierwszy trening odbył się w środę na sztucznej nawierzchni Golęcina. Reprezentanci mediów byli zaproszeni na trening, aby mieć możliwość przeprowadzenia wywiadów z zawodnikami „Zielonych”.

Skład drużyny nie uległ zmianom. Adam Zrelak i Kacper Przybyłko nadal trenują indywidualnie po operacjach przeprowadzonych na początku sezonu. W treningach uczestniczyło natomiast trzech piłkarzy z Akademii Warty Poznań: Igor Stańczak, Marcel Juszczak, Filip Tonder oraz bramkarz Bartosz Piechowiak. Stańczak już wcześniej zadebiutował w oficjalnym meczu pierwszej drużyny Warty Poznań.

Najbliższy czas obfitować będzie w intensywne treningi dla zawodników. W czwartek i piątek będą musieli przejść badania wydolnościowe i testy siłowe, a w sobotę zaplanowany jest sparing między zawodnikami. Na przyszły tydzień zaplanowano dwa treningi dziennie, które odbędą się na siłowni i boisku przy ulicy Warmińskiej. Okres ten zakończy kontrolny mecz z Widzewem w Łodzi 20 stycznia.

Warta Poznań będzie kontynuowała swoje sparingi podczas obozu w Side od 21 stycznia do 2 lutego. „Zieloni” będą tam rywalizować z trzema zagranicznymi drużynami, tj. LNZ Czerkasy (24 stycznia), Slovan Liberec (27 stycznia) i Shkendija Tetowo (1 lutego).