Miasto

Od października nowe promocje biletowe

Dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców Poznania – Rada Miasta uchwaliła wprowadzenie specjalnych biletów okresowych 30 dni + 3  oraz 90 dni + 9, co oznacza, że ich termin ważności zostanie wydłużony odpowiednio o 3 lub 9 dni. Co ciekawe, pojawią się także nowe promocje i ulgi biletowe.

Nowe bilety okresowe

Głównym celem promocji na bilety komunikacji miejskiej, jest ponowne zachęcenie poznaniaków do korzystania z autobusów oraz tramwajów. Pandemia mocno wpłynęła na zmniejszenie popularności tego typu transportu, a dzięki atrakcyjnym ofertom biletowym, miasto widzi szansę na zachęcenie dotychczasowych pasażerów, aby wrócili do codziennego podróżowania po aglomeracji poznańskiej transportem zbiorowym.

Dodatkowe, bezpłatne dni

Bilety w promocyjnej cenie będzie można kupić już od października, do do końca 2021 roku. W ramach podziękowania na zakup biletu 30 dniowego, pasażer zyska 10% bonus, dzięki czemu bilet będzie ważny przez 33 dni. Analogicznie sytuacja będzie wyglądała w przypadku zakupu biletu 90 dniowego. Data ważności biletu musi się jednak rozpocząć w godzinach obowiązywania promocji, tzn. od 1 października do 31 grudnia 2021 roku. Co ważne – oferta dotyczy wszystkich stref taryfowych.

Rada Miasta przygotowała też kolejną promocję – dotyczy ona łączenia 24 godzinnych biletów. Obecnie skasowanie 2 biletów tego typu, zezwala na podróżowanie dwóch osób dorosłych oraz trójki dzieci w wieku do 15 lat. Co się zmieni? Od 1 października granica wiekowa dziecka zostanie podniesiona do 18 lat, a dodatkowo oprócz dwóch rodziców będzie mogła podróżować dowolna liczba dzieci, za okazaniem Karty dużej Rodziny. Promocja będzie obowiązywała już od piątku, od godz. 20:00 do północy w niedzielę.

Powiązane tematy
drogiinwestycjeMiasto

Powrót tramwajów na rondo Rataje i most Królowej Jadwigi

Koniec prac Ponieważ ostatni odcinek torowiska, a w tym  Rondo Rataje, jest już gotowy, tramwaje…
Czytaj dalej
GastronomiaMiastoTurystyka

Cenowe szaleństwo na Betlejem Poznańskim

Raczej nikogo już nie dziwią kosmiczne ceny produktów, dostępnych na jarmarkach świątecznych.
Czytaj dalej
MiastoZwiedzanie

Metalowe słupy nad Maltą zostały odsłonięte

Wczoraj nad Maltą odbyło się niezwykle dyskretne odsłonięcie betonowych słupów nazywanych…
Czytaj dalej