Od października nowe promocje biletowe

Dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców Poznania – Rada Miasta uchwaliła wprowadzenie specjalnych biletów okresowych 30 dni + 3  oraz 90 dni + 9, co oznacza, że ich termin ważności zostanie wydłużony odpowiednio o 3 lub 9 dni. Co ciekawe, pojawią się także nowe promocje i ulgi biletowe.

Nowe bilety okresowe

Głównym celem promocji na bilety komunikacji miejskiej, jest ponowne zachęcenie poznaniaków do korzystania z autobusów oraz tramwajów. Pandemia mocno wpłynęła na zmniejszenie popularności tego typu transportu, a dzięki atrakcyjnym ofertom biletowym, miasto widzi szansę na zachęcenie dotychczasowych pasażerów, aby wrócili do codziennego podróżowania po aglomeracji poznańskiej transportem zbiorowym.

Dodatkowe, bezpłatne dni

Bilety w promocyjnej cenie będzie można kupić już od października, do do końca 2021 roku. W ramach podziękowania na zakup biletu 30 dniowego, pasażer zyska 10% bonus, dzięki czemu bilet będzie ważny przez 33 dni. Analogicznie sytuacja będzie wyglądała w przypadku zakupu biletu 90 dniowego. Data ważności biletu musi się jednak rozpocząć w godzinach obowiązywania promocji, tzn. od 1 października do 31 grudnia 2021 roku. Co ważne – oferta dotyczy wszystkich stref taryfowych.

Rada Miasta przygotowała też kolejną promocję – dotyczy ona łączenia 24 godzinnych biletów. Obecnie skasowanie 2 biletów tego typu, zezwala na podróżowanie dwóch osób dorosłych oraz trójki dzieci w wieku do 15 lat. Co się zmieni? Od 1 października granica wiekowa dziecka zostanie podniesiona do 18 lat, a dodatkowo oprócz dwóch rodziców będzie mogła podróżować dowolna liczba dzieci, za okazaniem Karty dużej Rodziny. Promocja będzie obowiązywała już od piątku, od godz. 20:00 do północy w niedzielę.