Odważne i aktywne kobiety z Poznania nagradzane w akcji społecznej „Poznanianki”

W trosce o docenienie aktywności i odwagi kobiet, które nieustannie pracują na rzecz innych, powołano do życia akcję społeczną „Poznanianki”. Proces nominacji kandydatek do tegorocznej edycji tej inicjatywy trwa do ostatniego dnia sierpnia 2023 roku. Akcja ta skierowana jest przede wszystkim do kobiet z Poznania, które poprzez swoje działanie nie tylko podkreślają, ale i wzmacniają fundamentalną rolę płci pięknej w życiu codziennym miasta.

Jędrzej Solarki, pełniący obowiązki zastępcy prezydenta miasta Poznania, nie kryje radości z istnienia takiej inicjatywy. „Z wielką przyjemnością obserwuję efekty działań naszych poznańskich kobiet. To dzięki nim, miasto rozwija się i staje się coraz lepszym miejscem do życia. Z satysfakcją co roku prezentujemy sylwetki tych niesamowitych kobiet w ramach akcji „Poznanianki”

Na początku, w pierwszym etapie tego przedsięwzięcia, mieszkańcy Poznania mają możliwość zgłaszania swoich kandydatek. Następnie w kolejnym etapie, który ma miejsce we wrześniu, grono specjalistów wybiera pięć kobiet lub organizacji. Wybrane osoby lub instytucje stają się ambasadorami tej akcji i promują idee oraz postawy prospołeczne na rzecz kobiet i całego miasta.

Kulminacyjnym momentem całej akcji jest Tydzień Kobiet. Trwa on od 7 do 14 października i obejmuje dwudniową konferencję z panelami dyskusyjnymi oraz warsztatami. Tematyka spotkania skupia się na kwestiach siostrzeństwa, praw kobiet, a także działań antydyskryminacyjnych.