Zakaz kąpieli na kilku kąpieliskach w Wielkopolsce

Informacje o nałożeniu zakazu kąpieli na kolejnych plażach w regionie Wielkopolski zostały przekazane przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną z siedzibą w Poznaniu. To ta instytucja jest odpowiedzialna za kontrolę bezpieczeństwa i higieny na publicznych kąpieliskach.

Na liście miejsc, gdzie aktualnie obowiązuje zakaz kąpieli, znalazło się kąpielisko przy Jeziorze Królewskim, znajdujące się w Krzyżu Wielkopolskim. Powodem dla którego woda tam nie nadaje się do kąpieli, jest obecność sinic, które wywołały zakwit. Terytorialnie to miejsce leży w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim.

Podobna sytuacja zdarzyła się na dwóch innych kąpieliskach, oba zlokalizowane są w powiecie obornickim. Pierwsze z nich to „Kąpielisko za Jeziorem”, a drugie to „Kąpielisko Miejskie Rogoźno”. W tych miejscach również występuje zakaz kąpieli, a przyczyną nieprzydatności wody do kąpieli stało się śnięcie ryb.

Kolejne dwa miejsca, gdzie aktualnie obowiązuje zakaz korzystania z wody, znajdują się w Gołanicach na Jeziorze Krzyckie Wielkie (powiat leszczyński) oraz na terenie Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego Wityng (powiat koniński). W tych miejscach także obecnie nie można bezpiecznie korzystać z akwenów do kąpieli.