Ogień w hali produkcyjno-magazynowej: komunikat strażaków

Wózek widłowy, który zaczęł się palić, okazał się źródłem alarmującego zgłoszenia, które dotarło do straży pożarnej. Nieszczęsny incydent wydarzył się na terenie rozległej hali produkcyjno-magazynowej zlokalizowanej przy ulicy Przemysłowej w Luboniu, gdzie ogień, początkowo skoncentrowany jedynie na wózku, szybko rozprzestrzenił się na inne sekcje obiektu.

Sytuacja była poważna, gdyż niekontrolowany pożar zdążył już objąć znaczną część budynku. Funkcjonariusze służby przeciwpożarowej byli w trakcie intensywnych działań mających na celu ugaszenie ognia. Jednocześnie stawiali czoła wyzwaniu polegającym na zabezpieczeniu budynków sąsiadujących, aby nie narażać ich na potencjalne zagrożenie.

W chwili zaistnienia niebezpiecznej sytuacji, wszystkie osoby przebywające wewnątrz objętego pożarem budynku zdążyły bezpiecznie ewakuować się jeszcze przed przybyciem jednostek ratowniczych. Dzięki temu, pomimo zaistniałego pożaru, możemy mówić o szczęśliwym obrocie spraw – w momencie zgłoszenia do straży pożarnej nie odnotowano żadnych poszkodowanych.