Początek emocji związanych z Tour de Pologne: Poznań gościem honorowym najważniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce

Rozpoczyna się dzisiaj w Poznaniu największa kolarska impreza w naszym kraju, a zarazem jedno z czołowych wydarzeń tego typu na świecie. Międzynarodowe Targi Poznańskie staną się miejscem prezentacji drużyn biorących udział w zawodach. Natomiast jutro zaplanowano start pierwszego etapu 80. edycji Tour de Pologne.

Inspiracją dla organizatorów polskiego wyścigu stał się słynny Tour de France. Chcielibyśmy, podobnie jak nasi francuscy koledzy, promować nasz kraj poprzez sport. Wykorzystując okazję tak ważnego wydarzenia, pragniemy ukazać światu piękno Polski. Stąd zrodził się pomysł, aby jubileuszowy Tour de Pologne rozpoczął swoją trasę w Wielkopolsce.

Wielkopolska to region o niezwykłej urodzie, bogatej historii i wielkich tradycjach kolarskich. Ziemia ta jest doskonałą scenerią do rozgrywania pasjonujących wyścigów. Rozpoczęcie Tour de Pologne w tym właśnie województwie daje nam możliwość pochwalić się jego urokami oraz zachwycić pięknem miasta Poznania, o które nie sposób przejść obojętnie.