Osoba oddająca strzały z samochodu na autostradzie A2

W dniu 24 maja 2023 r. Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu otrzymała film, na którym można zobaczyć, jak pewien podróżujący autostradą A2 niedaleko zjazdu na Nowy Tomyśl wyciąga z pojazdu przedmiot przypominający broń i oddaje na tę okolicę dwa wystrzały. Obecnie sprawą zajmuje się policja z Nowego Tomyśla.

Z niebezpiecznym incydentem, jak donosi TVN 24, doszło 21 maja około godz. 17:30 na autostradzie A2 w pobliżu węzła Nowy Tomyśl, kierunek Świecko. Kierowca jednego z samochodów jadących za panem Łukaszem posłużył się obiektem mającym podobieństwo do broni palnej oraz wykonał dwie strzały w powietrze.

Nagranie ukazujące całe zdarzenie zostało przesłane przez pana Łukasza na Kontakt 24. Przez pierwsze 28 sekund filmu można zauważyć, że pochodzi on z kamery cofania i zawiera lustrzane odbicie obrazu.

Pan Łukasz nie był pewien, czy rzeczywiście była to prawdziwa broń, czy jedynie jakiś atrapa. W związku z tym przekazał nagranie policji w Zielonej Górze, skąd trafiło do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, gdzie obecnie prowadzone są dalsze czynności śledcze w tej sprawie.