Oto co najchętniej czytali mieszkańcy Poznania. Biblioteka Raczyńskich podsumowała ubiegły rok!

O tym, że mieszkańcy Poznania chętnie czytają, wie każdy kto chociaż raz zatrzymał się w kawiarni na Starym Mieście czy w zatłoczonym centrum handlowym. Czytać lubimy, a korzystać z bibliotek jeszcze bardziej. Jedna z najstarszych w Poznaniu, Biblioteka Raczyńskich już od kilku lat publikuje statystyki czytelnicze.

Już pierwszy rzut oka na to zestawienie pokazuje, że nie mamy jednego ulubionego autora. Jednak zamiast thrillery, o wiele chętniej sięgaliśmy po literaturę obyczajową, z historycznymi wątkami oraz publikacje autobiograficzne. Spora część czytelników sięgała również po literaturę z zakresu psychologi i poświęconej w dużej mierze zdrowiu psychicznemu.

W dziale dla dorosłych, prym wiodła Lucinda Riley z powieściami „Dziewczyna z Neapolu” oraz „Sekret Helleny”. Pierwszą trójkę zajmuje Kristin Hannah ze swoją książką „Słowik”. Literatura dziecięca została w całości zmonopolizowana przez znane małym czytelnikom „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. Pierwszą trójkę zamyka tu Nela Mała Podróżniczka.