Otwarcie kładki pieszo-rowerowej do Owińsk już niebawem!

To już pewne – od 28 lipca będzie można przejść i przejechać na jednośladzie na kładce pieszo – rowerowej nad Wartą. Trasa ta połączy Poznań i Owińsk. Będzie tym samym świetną alternatywą dla dojazdu na tereny wypoczynkowe takie jak Park Krajobrazowy “Puszcza Zielonka”.

Wspomniana kładka, łącząca Poznań i Owińsk zbudowana jest z trzech przęseł w konstrukcji podwieszanej, zwieńczonej betonowym mostem. Całość kładki ma nieco ponad 133 metry, a dodając jeszcze wjazdy na brzegach, dochodzi od 200 metrów długości. Będzie to na tyle bezpieczna przestrzeń, że korzystać z niej mogą jednocześnie zarówno piesi jak i rowerzyści.

Dzięki kładce pieszo – rowerowej, będzie można dojechać w prosty i bezpieczny sposób jednośladem  zarówno do “Puszczy Zielonki”, jak i kąpieliska w Osińskach oraz Parku Orientacji Przestrzennej i Biblioteki Zapachów. Zainteresowani mogą również zwiedzić zabudowania pocysterskie.

Ważną częścią nowej kładki ma być również InfoKiosk oraz wieża z dwiema platformami widokowymi na wysokościach 12 i 20 metrów. Otwarcie atrakcji w połowie wakacji, 28 lipca 2023 roku.