PST na zakręcie. Nieoczekiwany problem z taborem kolejowym!

Nie da się zaprzeczyć, że Poznański Szybki Tramwaj to jeden z najmocniejszych filarów w komunikacji miejskiej. W godzinach szczytu zarówno o poranku jak i popołudniami, to właśnie szybkie tramwaje są najlepszym środkiem sprawnej komunikacji. Mimo że linia ta jest świeżo po remoncie, nie działa w pełni sprawnie. 

Założenia miasta były proste: szybki tramwaj miał poruszać się po mieście z prędkością sięgającą 70 kilometrów na godzinę. Większe i bardziej pojemne tabory tramwajowe zapewnić miały dostęp do skorzystania z tej formy przemieszczania się po mieście jak największej liczbie osób. W praktyce wyszły jednak problemy.

Już z początkiem maja 2023 roku, po zakończeniu remontu okazało się, że po nowym torowisku nie mogą przemieszczać się tramwaje Moderus Gamma. Okazało się, że podczas większych prędkości w przemieszczaniu się, pojazdem bujało w niebezpieczny sposób. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w oficjalnym oświadczeniu zapowiedziało, że pracuje nad rozwiązaniem tego problemu. Oddanie nowej nitki komunikacyjnej jest planowane na początek czerwca 2023 roku.