Palmiarnia – Poznańska egzotyka w sercu miasta

Poznańska Palmiarnia to placówka botaniczna, która jest domem dla blisko 1100 gatunków roślin oraz 170 gatunków ryb. W jej podwojach znajdziemy egzotyczne roślin, które potrafią wprawić w zachwyt. Wycieczka do tego miejsca jest wprost idealnym pomysłem na spędzenie kilku godzin z drugą połówką lub dzieckiem.
 

Palmiarnia Poznańska

 
Obiekt został założony w 1911 roku i liczy sobie 46 tysięcy metrów kwadratowych. Jest największym tego typu obiektem w Polsce i co roku przyciąga tłumy turystów. Znajduje się na terenie Parku Wilsona, który historycznie nosił nazwę Parku Botanicznego.
 
Budynek uległ uszkodzeniu w czasie II WŚ i w tym czasie niestety ukradziono część eksponatów, istotna część uległa również zniszczeniu. Na szczęście sporo zbiorów udało się uratować i już w 1946 otwarto ponownie prawie cały obiekt. Jednocześnie Palmiarnia otrzymała wiele nowych roślin z innych zaprzyjaźnionych instytucji.
 

Noc w Palmiarni

 
W Palmiarni organizowane jest sporo wydarzeń, które mają przyciągnąć nowych odwiedzających, a także być ciekawymi alternatywami spędzania czasu. Organizuje się tutaj pokazy, wystawy oraz lekcje.
 
Niedługo, bo już 30 lipca, zostanie tu zorganizowania Noc W Palmiarni. W czasie jej trwania będzie można zaobserwować nocne życie roślin i poznać wiele ciekawostek z tym związanych. Na specjalnie przygotowanych ścieżkach odkryjemy Palmiarnię z zupełnie innej strony.
 
Na terenie będzie można posłuchać kojącej muzyki, a także obserwować pokazy tańca. Niezwykle klimatycznie będą prezentować się zbiorniki wodne oraz ogromne liście lilii wodnych. Całe wydarzenie zakończy się o 2 w nocy. Bilety będzie można nabyć w kasie przez cały okres trwania wydarzenia. Serdecznie zapraszamy na ten niezwykły spacer.