Parada Czerwonych Samochodów: Zabytkowe pojazdy strażackie na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Nauczcie się oczekiwania na niezwykłe wydarzenie, które połączy miłośników historii, zabytkowych pojazdów i służb ratowniczych. Mowa o Paradzie Czerwonych Samochodów, integralnej części Zlotu Czerwonych Samochodów. Już w sobotę, 19 sierpnia, kolumna około 90 samochodów strażackich – nowych, starych i zabytkowych, a nawet konnych sikawek – wyruszy ze stadionu Lecha do Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Wspaniała ekspozycja pojazdów będzie dostępna na miejscu przez cały dzień. Organizatorzy Targów planują również szereg atrakcji i zabawek. Od godziny 10:00 do 17:00 będzie można podziwiać imponujące pojazdy straży pożarnej, spotkać się ze strażakami, policjantami, leśnikami oraz wziąć udział w zabawach i grach z nagrodami.

„Spodziewamy się udziału około dziewięćdziesięciu samochodów. Ich dokładna liczba zostanie jednak potwierdzona dopiero w sobotę, ponieważ niektóre z zaproszonych pojazdów są obecnie w gotowości operacyjnej i mogą dojechać później, jeśli będą potrzebne w akcji” – tłumaczy Krzysztof Smugała, współorganizator wydarzenia reprezentujący Fundację Straży Pożarnej.

Zapowiadane atrakcje obejmują rzadkość na naszych ziemiach – amerykański samochód straży pożarnej należący do prywatnego kolekcjonera z Polski. Wśród innych ciekawostek znajdziemy strażackie dmuchane atrakcje w kształcie samochodu, remizy i gaśnice, pokazy dziecięcych drużyn pożarniczych oraz symulator bezpiecznej jazdy po autostradzie udostępniony przez Autostradę Wielkopolską.