Remont na autostradzie A2: ograniczenia dla pojazdów ponadgabarytowych

Rozpoczęcie prac remontowych na nawierzchni autostrady A2 zostało zaplanowane w obszarze Placu Poboru Opłat (PPO) Lądek, na 235. kilometrze drogi. Od środy aż do 20 sierpnia, pojazdy o większych gabarytach będą musiały skorzystać z alternatywnych tras, ze względu na brak możliwości korzystania z skrajnych pasów ruchu.

Sprawę remontu na jednym z odcinków A2 w Wielkopolsce skomentowała rzeczniczka Autostrady Wielkopolskiej – Anna Ciamciak. Zaznaczyła, że remont nawierzchni na Placu Poboru Opłat w Lądku wiąże się z koniecznością czasowego zamknięcia niektórych pasów ruchu dla użytkowników.

Prace remontowe zostały zaplanowane w taki sposób, aby minimalizować uciążliwości dla kierowców. Każdy kierunek ruchu zostanie podzielony na odcinki, które będą systematycznie naprawiane. Wyjątkiem są jednak pojazdy ponadgabarytowe, o szerokości przekraczającej 2,5 metra. W dniach od 16 do 20 sierpnia te pojazdy nie będą miały możliwości przejazdu na odcinku A2 między węzłami Września i Modła (Konin), w obu kierunkach ruchu. Dla reszty pojazdów przejazd będzie możliwy poprzez wyznaczone pasy ruchu – dodaje Ciamciak.