Piknik historyczno-wojskowy w poznańskim Muzeum Broni Pancernej

Poznańska instytucja muzealna, zwana Muzeum Broni Pancernej, położona przy ulicy 3 Pułku Lotniczego 4, stała się miejscem wyjątkowego wydarzenia. Organizowany tam piknik historyczno-wojskowy był integralną częścią świętowania Dnia Wojska Polskiego w Poznaniu. Wydarzenie to nie tylko upamiętniało krajowe święto wojskowe, ale także stanowiło celebrowanie 103. rocznicy tryumfalnej Bitwy Warszawskiej.

Podczas festynu odwiedzający mieli możliwość zetknięcie się z rozmaitymi aspektami militarnymi – historycznymi oraz współczesnymi. Obecni na miejscu żołnierze i odtwórcy historyczni dzielili się informacjami na temat swoich jednostek. Ponadto, modelarstwo również znalazło swoje miejsce w programie wydarzenia – wystawione zostały różnorodne modele, którymi mogli podziwiać się goście. Na uczestników czekały również przygotowane specjalnie na tę okazję prelekcje oraz posiłki o wojskowym charakterze.

Wśród dostępnych na pikniku eksponatów, olbrzymie zainteresowanie wzbudził średni czołg T-34/85. To właśnie ten pojazd bojowy „zagrał” rolę w popularnym polskim serialu „Czterej pancerni i pies”.