Pikniki na Poznańskim Szlaku Wody i Zieleni

Trwają wakacje, które od zawsze dla dzieci były okresem zabawy, ale też pojawiającej się nudy. Brak spotkań z przyjaciółmi z przedszkola czy szkolnej ławy sprawiają, że nasze pociechy potrzebują innych rozrywek. Nie wiesz jak spędzić dzień z dziećmi? Poznańskie Centrum Dziedzictwa zadbało o gotowe programy pikników, które na pewno zainteresują każdego malucha.
 

Szlak Królewsko-Cesarski z dzieckiem

 
Kiedy piękna pogoda dopisuje, warto spędzić czas na świeżym powietrzu. Najlepiej wykorzystać go na zabawę połączoną z nauką. Z programami pikników nie musisz się zastanawiać jak zorganizować ten czas. Na stronie Traktu Królewsko-Cesarskiego znajdziesz programy pikników, które pozwolą zrelaksować się całej rodzinie.
 
Przygotowane przez Centrum programy zawierają wszystkie potrzebne wskazówki potrzebne do organizacji pikniku. Znajdziesz tam porady dotyczące jedzenie, miejsca pikniku i najważniejsze informacje o danym miejscu. Możesz wydrukować broszurkę i przygotować wszystko razem z dzieckiem. Zapewni Wam to sporo zabawy, a także pozwoli zacieśnić więzi rodzinne.
 
Taki piknik jest doskonałą okazją do zapoznania dziecka z historią poznańskich miejsc oraz zatopienie się w świat przyrody. W broszurach znajdziesz również tematyczne zabawy i gry. Możesz dowolnie łączyć elementy, bawiąc się koncepcjami i ciesząc bliskimi oraz piękną pogodą.