Poznański Trakt Królewsko–Cesarski

Spacerując po Poznaniu, nie sposób nie zauważyć oznaczeń Traktu Królewsko-Cesarskiego. To znak, że jesteśmy właśnie na głównym szlaku turystyczno-kulturowym miasta. Wycieczka jego śladami pozwoli na poznanie historii miasta i naprawdę atrakcyjne spędzenie czasu z przyjaciółmi, bądź w gronie rodzinnym.
 
 

Co oferuje trakt?

 
Podróż Traktem Królewsko-Cesarskim zapozna nas ze wszystkim najważniejszymi zabytkami Poznania. Będziemy mieli okazje poznać najznamienitsze postacie miasta oraz zwiedzić miejsca najważniejsze dla jego historii.
 
Główny szlak oznaczony koronami to tylko początek przygody. Wokół niego znajduje się mnóstwo tras pobocznych, które pozwolą lepiej przyjrzeć się codziennemu życiu dawnych mieszkańców. W zakamarkach kryją się naprawdę niezwykłe historie, które potrafią zafascynować i obudzić instynkt odkrywcy. Te mniej znane miejsca mają wiele do zaoferowania. Ukryte historie, zapomniane place i uliczki, gwarantują długie godziny rozrywki.
 
Warto również sprawdzić co do pokazania mają trasu tematyczne. Na ich ścieżkach możesz zapoznać się z wieloma aspektami życia miasta. Poznasz mniejszości zamieszkujące teren Poznania, odkryjesz wybitnych naukowców i ich wynalazki, a może także odkryjesz piękno życia zwyczajnych ludzi różnych epok.
 
Nie ważne gdzie się udasz i jaką trasę wybierzesz. Na każdym kroku będą czekały wspomnienia i duża dawka wiedzy o historii. Trakt można poznawać codziennie od nowa i za każdym razem odkrywać w nim unikalne aspekty naszej polskiej tradycji i przeszłości.
 
Odwiedzając Poznań, koniecznie przejdź chociaż kawałek tej specjalnie przygotowanej ścieżki. Na pewno się nie zawiedziesz i będziesz chciał do niej wracać.