Ścieżka wśród koron drzew

Obcowanie z przyrodą daje radość i pozwala się zrelaksować. Spacer wśród koron drzew dodatkowo zachwyci swoim pięknej i niezwykłością. Ścieżka, która powstała na terenie leśnictwa Antoninek, w dolinie rzeki Szklarki, wprost urzeka swoim pięknem. Koniecznie musisz spróbować tego nietypowego spaceru.
 
 

Gdzie szukać ścieżki

 
Trakt wśród drzew znajduje się w bardzo korzystnym miejscu. Blisko Jeziora Maltańskiego i Nowego ZOO. W pobliżu znajdziemy również park linkowy Pyrlandia. W samym lesie oprócz ścieżki możemy znaleźć również ruiny gospodarstwa Mielochów i ich mauzoleum. Z daleka widać tez część zabudowań oraz komin dawnej cegielni. Obiekty nie są co prawda podpisane, jednak wiele o tej rodzinie można dowiedzieć się z licznych stron internetowych. Kilkaset metrów na zachód znajduje się schrony oraz jaz, czyli budowla służąca do piętrzenia wody. Tutaj na tablicach znajdziemy już kilka informacji o tym miejscu.
 

Ścieżka wśród drzew

 
Zbudowana z drewna kładka spacerowa ma 250 metrów długości i maksymalnie 13 metrów wysokości. Jest dostępna dla wszystkich przez cały rok, niezależnie od pogody. Możemy więc udać się na spacer zarówno wśród zieleni, jak i otoczeni schnącymi liśćmi czy białym puchem. W każdym z tych przypadków niesamowite widoki i przeżycia są gwarantowane.
 
Odwiedzając to miejsce, na pewno się w nim zakochacie. Cała Dolina Rzeki Cybiny jest wyjątkowo urokliwym miejscem z bogatą historią oraz wieloma gatunkami drzew, roślin i ptaków. To doskonałe miejsce, na spędzenie całego dnia na nauce, rozmowach i podziwianiu piękna otaczającej nas przyrody.