Planowane zmiany na czterech liniach tramwajowych w Poznaniu 25 lutego

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu informuje, że w najbliższą niedzielę, 25 lutego, czekają nas istotne zmiany w trasach czterech linii tramwajowych. W związku z planowanymi prace porządkowymi oraz koniecznością zabezpieczenia sieci trakcyjnej, tramwaje linii nr 2, 7, 8 i 18 nie będą mogły kursować swoimi standardowymi trasami. Prace te odbędą się tylko jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą.

Prace porządkowe odbędą się na pętli Ogrody, co uniemożliwi normalne funkcjonowanie czterech linii tramwajowych. Przerwa w kursowaniu planowana jest między godziną 8:00 a 18.00. W tym czasie, tramwaje linii nr 2, 7, 8 i 18 zostaną przekierowane na objazdy.

Linia tramwajowa nr 2 zostanie skierowana na objazd przez ulicę Przybyszewskiego oraz Grunwaldzką. Natomiast linia nr 7 będzie obsługiwała trasę objazdu poprzez ulicę Dąbrowskiego. Tramwaje linii nr 8 zostaną przekierowane na objazd przez ulicę Przybyszewskiego, Grunwaldzką, rondo Kaponiera oraz ulicę Roosevelta. Kursy linii 18 prowadzone będą objazdem przez ulice Grunwaldzką oraz Przybyszewskiego.

Autobusy numer 182, 191 i 193 zostaną wprowadzone do obsługi odcinka od ulicy Żeromskiego do pętli Ogrody. Dodatkowo, na trasie objazdu w rejonie ulicy Długosza zostaną zlokalizowane tymczasowe przystanki.