Poznańskie Ogrody: Planowana wycinka 10 drzew

Na poznańskiej pętli tramwajowo-autobusowej położonej na terenie Ogrodów, planowane jest usunięcie dziesięciu drzew – takie informacje uzyskało Radio Poznań. Prace te mają nastąpić w najbliższą niedzielę.

Mimo, że oficjalne oświadczenie urzędu miasta nie wspomina bezpośrednio o wycince drzew, to jednak podkreśla konieczność wykonywania prac porządkowych związanych z zabezpieczeniem sieci trakcyjnej.

Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) uprzedza o tymczasowym zatrzymaniu ruchu tramwajowego między godziną 8 a 11. Dotyczyć to będzie linii numer 2, 7, 8 oraz 18, które zostaną przekierowane na inne trasy. Tramwaje jadące ulicą Dąbrowskiego od strony Rynku Jeżyckiego skończą swój bieg na ulicy Przybyszewskiego.

Zastrzeżenia ZTM dotyczą jednak warunków atmosferycznych: jeśli wystąpią opady deszczowe, planowane prace oraz zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej mogą zostać odwołane.

Na terenie pętli Ogrody zostaną usunięte drzewa, które zdaniem urzędników są już martwe i wyschnięte. Jednocześnie ZTM ma zamiar przeprowadzić nowe nasadzenia w tym obszarze.

Zgodnie z planem, na terenie pętli pojawi się 24 nowe drzewa różnych gatunków, takich jak lipa holenderska, kasztanowiec czerwony czy ambrowiec amerykański. Zaplanowano również wytyczenie nowych ścieżek, które mają skrócić drogę dla pieszych pomiędzy przystankiem autobusowym a tramwajowym.