Podsumowanie trzyletnich warsztatów artystycznych w Galerii u Jezuitów w Poznaniu

23 lutego, piątkowy wieczór, przyniósł zakończenie trzyletniego cyklu warsztatów artystycznych prowadzonych przez VII Pracownię Rzeźby i Działań Przestrzennych na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zakończenie tego etapu miało miejsce w Galerii u Jezuitów w Poznaniu. Była to unikalna okazja do refleksji nad człowiekiem poprzez różnorodne formy ruchu i obrazu.

Wydarzenie o nazwie „Performance Night” zgromadziło kilkunastu studentów i studentek z europejskich uczelni sztuk pięknych. Przedstawione przez nich performatywne interpretacje dotyczyły problemów tożsamości, cenzury i sposobów jej pokonywania. Uczestnicy wykazali się nie tylko innowacyjnością, ale także zdolnością dostosowania swoich koncepcji do niespodziewanej przestrzeni, która była elementem niespodzianki planowanym przez organizatorów.

Następne zaplanowane wydarzenie pod tytułem „Heroizm widzenia”, odbędzie się już 7 marca w Galerii u Jezuitów. Jest to druga część multidyscyplinarnego projektu łączącego fotografię, taniec i muzykę, który ma na celu artystyczną interpretację Psalmu 37. Wydarzenie będzie składało się z artystycznego przekazu fotografa, choreografki i tancerza oraz muzyków. Performansowi będzie towarzyszyć otwarcie wystawy rysunków fotograficznych autorstwa Andrzeja Hajdasza, z choreografią wykonaną przez Alisę Makarenko i Alexeya Torgunakova, przy muzyce na żywo wykonanej przez Urszulę Kołaczek, Lidię Wysocką i Michała Bandurę.