Podróż do Azji Centralnej za pośrednictwem biżuterii nomadów w Galerii YES

W Galerii YES przewidziano kolejną ekscytującą podróż dla entuzjastów sztuki. Tym razem, odpłyną oni w odległe rejony Azji Centralnej, podążając śladami unikalnej biżuterii pochodzącej z Uzbekistanu, Turkmenistanu i Afganistanu. Ciekawość zwiedzających zostanie zaspokojona już 21 lipca, kiedy to zaplanowano wernisaż.

Galeria YES proponuje intrygującą wyprawę nie tylko w przestrzeni, ale również w czasie. Odwiedzający mają okazję przenieść się do zakamarków Azji Centralnej, gdzie biżuteria miała o wiele więcej znaczeń niż tylko estetyczne. Była nie tylko elementem ozdobnym, ale często symbolizowała również pozycję społeczną noszącej ją kobiety.

Ekspozycja pod tytułem „Biżuteria nomadów Azji Centralnej. Kolekcja Marii Magdaleny Kwiatkiewicz” gromadzi ponad 80 unikalnych eksponatów. Te rzadko spotykane przedmioty pochodzą z różnych regionów Turkmenistanu, Uzbekistanu i Afganistanu, a zebrała je kolekcjonerka Maria Magdalena Kwiatkiewicz podczas swoich licznych podróży. Wszystkie te skarby zostały starannie zebrane i sprowadzone z odległych krańców globu prosto do Polski przez panią Marię Magdalenę.