Quo Vadis w Poznaniu: unikalna replika rękopisu i spotkanie z twórcami

Już niebawem, w Poznaniu, będziemy mieli okazję zapoznać się z wierną kopią rękopisu „Quo Vadis”. Dodatkowo, 19 lipca o godzinie 18:00, na miejscu przewidziane jest wyjątkowe spotkanie. Jego uczestnicy będą mogli bezpośrednio porozmawiać z autorami tej unikatowej edycji. Ci przekażą ciekawostki dotyczące samego rękopisu i historii z nim związanych. Przełożą także na język zrozumiały dla laików proces tworzenia repliki.

Wydarzenie to jest częścią krajowego cyklu “Quo Vadis Tour”. Wydawnictwo Goldenmark Librarium serdecznie zaprasza na prezentację rękopisu, który stał u podstaw jednej z najbardziej znanych powieści Henryka Sienkiewicza – “Quo Vadis”. Replika (faksymile) zachowuje dokładność oryginału i została wydana tylko w kilkudziesięciu egzemplarzach. Tej okazji nie można przegapić – będzie to idealne miejsce, aby przyjrzeć się bliżej pracy samego autora nad powieścią i poznać tajemnice, jakie kryje za sobą ten rękopis.

Dodatkowo, podczas prezentacji, zwiedzający będą mieli możliwość obserwowania mini wystawy. Zobaczyć tam będzie można wybrane prace Jana Styki, pochodzące z jednego z najpopularniejszych wydań „Quo Vadis”. To niewątpliwe atrakcje dla wszystkich miłośników literatury i sztuki.