POLECO, forum ekologiczne z udziałem piłkarzy Warty Poznań

Obecnie odbywa się druga doba Targów Ochrony Środowiska POLECO, które są organizowane na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wydarzenie gromadzi licznych przedstawicieli branży, którzy prowadzą rozmowy handlowe oraz uczestniczą w konferencjach. Znaleźć tutaj można również stoiska twórców różnorodnych projektów związanych z ochroną środowiska, w tym reprezentantów poznańskiego klubu piłkarskiego Warta Poznań.

„Jestem dumna, że Warta Poznań jest jedynym klubem piłkarskim, który tak mocno angażuje się w ochronę środowiska. Przybyliśmy tutaj z misją uświadamiania społeczeństwu, jak ważna jest dla nas ta kwestia. Współpracujemy też z Lasami Państwowymi i za każdym razem, gdy zdobywamy bramkę, sadzimy 111 drzew” – wyjaśnia Martyna, która odpowiada za sprzedaż i marketing w Warcie Poznań.

Chociaż aktualnie Warta Poznań plasuje się na 13. miejscu w tabeli Ekstraklasy, to jeśli chodzi o ekologię, klub ten jest bezsprzecznie na pozycji lidera.

„W naszej organizacji dążymy do współpracy z partnerami biznesowymi, dla których ekologia również ma kluczowe znaczenie. Dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie nasze opakowania były wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i generalnie starannie kierujemy swoją działalność w stronę zrównoważonego rozwoju” – dodaje Martyna.