POLREGIO uruchamia nowe trasy do popularnych miejscowości wakacyjnych oraz organizuje atrakcje dla dzieci

Przewoźnik kolejowy POLREGIO, w okresie wakacyjnym, planuje udostępnić nowe trasę połączeń. Pociągi będą kursować między takimi miastami jak Gdynia i Hel, Zielona Góra i Świnoujście, a także Poznań i Szklarska Poręba. To wszystko ma na celu ułatwienie podróżowania do popularnych miejsc turystycznych podczas letniego okresu.

Z myślą o pasażerach z Poznania, przewoźnik ma w planie uruchomić dodatkowe kursy pociągów w dniach od 22 czerwca do 31 sierpnia. Pociągi będą odjeżdżać z Poznania Głównego do Świnoujścia, Kołobrzegu oraz Szklarskiej Poręby, co jeszcze bardziej zwiększy dostępność tych destynacji dla mieszkańców i turystów Poznania.

Ponadto, POLREGIO nie zapomina o najmłodszych pasażerach. Z okazji obchodów Dnia Dziecka, we współpracy z Klubem Miłośników Kolei w Ostrowie Wielkopolskim, organizowany jest Kolejowy Festyn Rodzinny. Wydarzenie to odbędzie się 1 czerwca w lokomotywowni Zakładu PKP Cargo i potrwa od godziny 10:00 do 17:00.

Podczas Festynu, dzieci będą miały niepowtarzalną okazję do zwiedzenia hal naprawczych zakładu oraz podziwiania taboru kolejowego, w tym pociągu POLREGIO. To doskonała okazja dla najmłodszych do poznania tajników pracy na kolei i zrozumienia, jak działa transport kolejowy.