Zabójstwo 64-latki w hotelu w Poznaniu: 6 osób zatrzymanych, jednej postawiono zarzut

Przerażające odkrycie dokonano w jednym z hoteli na terenie Poznania. Ciało 64-letniej kobiety, pokryte ranami kłutymi i ciętymi, zostało znalezione wewnątrz jednego z pokoi. W wyniku prowadzonego śledztwa, policja zatrzymała łącznie sześciu podejrzanych, a jedno z nich usłyszało już formalny zarzut.

Koniec maja przeraził mieszkańców Poznania. Nocą pomiędzy 25 a 26 dnem tego miesiąca, lokalna komenda policji otrzymała zgłoszenie o makabrycznym znalezisku – w pokoju hotelowym przy ulicy Torowej znaleziono ciało kobiety. Na miejsce natychmiast skierowano odpowiednie służby, w tym personel medyczny, jednak wszelkie próby reanimacyjne okazały się nieskuteczne.

Sytuacja wymagała natychmiastowej reakcji ze strony specjalistów. Śledczy oraz technicy kryminalistyki pod nadzorem biegłego z dziedziny medycyny sądowej rozpoczęli pracę na miejscu zdarzenia. Jak informuje sierżant sztabowy Łukasz Paterski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, analiza obrażeń 64-letniej zmarłej, które miały charakter ran kłutych i ciętych, nie pozostawiała wątpliwości – była to sprawa morderstwa.

W trakcie dalszych działań policja zatrzymała sześć osób przebywających w hotelu w momencie zdarzenia. Po szczegółowej analizie zgromadzonych dowodów, jedna z osób – 46-latka – została oficjalnie oskarżona o zabójstwo. Na wniosek prokuratury, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu kobiety na okres trzech miesięcy. Śledztwo nadal trwa i jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury.