Zarząd Caritas w Poznaniu doświadcza przemian: Dawid Szkudlarek zastąpi Jana Montowskiego na stanowisku wicedyrektora

Zarządzanie poznańską filią Caritas, jedną z najważniejszych organizacji charytatywnych działających na rzecz najbiedniejszych, przechodzi istotne zmiany. Dawid Szkudlarek obejmie stanowisko wicedyrektora, zastępując Jana Montowskiego, który opuszcza organizację.

Jan Montowski przez wiele lat służył jako wicedyrektor w Caritas Poznań, zaangażowany przez ówczesnego dyrektora tej instytucji, księdza Waldemara Hanasa. Wspólnie z nim oraz księdzem Marcinem Janeckim przez lata poświęcali swój czas i wysiłek na niesienie pomocy najuboższym mieszkańcom Poznania i regionu Wielkopolski.

„Ich odwaga, determinacja i umiejętność budowania relacji z lokalnymi i regionalnymi urzędami oraz centrami pomocy przyczyniły się do stworzenia struktury, która obecnie wspiera ponad milion osób każdego roku”, mówi Maria Książkiewicz, rzeczniczka Caritas Poznań. Szczególnie podkreśliła rolę Jana Montowskiego podczas kryzysu humanitarnego wywołanego przez wojnę na Ukrainie, gdzie zasłynął ze swej zdolności zarządzania operacjami pomocowymi dla uciekinierów w Poznaniu i Wielkopolsce, a także organizowania przesyłek humanitarnych do miast dotkniętych konfliktem na Ukrainie.

Wiosną 2024 roku Montowski podjął decyzję o odejściu ze stanowiska, które będzie pełnił do końca maja, otwierając tym samym drogę dla Dawida Szkudlarka jako nowego wicedyrektora Caritas Poznań.