Polskie kadetki, w tym florecistka z Poznania, triumfują na Mistrzostwach Europy w Neapolu

Podczas minionej soboty i niedzieli, polskie florecistki mieszające w przedziale wiekowym do 17 lat, skupione w jednym zespole, którego część stanowiła mieszkanka Poznania, zdobyły tytuł Mistrzyń Europy. Wydarzenie to miało miejsce w włoskim Neapolu. Łączna liczba medali zdobytych przez reprezentację Polski na owych zawodach wyniosła trzy.

W składzie triumfującej drużyny znalazła się Michalina Bartol – florecistka przywiązana do poznańskiego klubu Warta Muszkieterowie. Oprócz niej, ekipę tworzyły także Hanna Wojtas, Natasza Kuś oraz Aleksandra Nowakowska. Finałowe spotkanie przeciwko gospodyniami zawodów – Włoszkami – zakończyło się zwycięstwo naszych reprezentantek, które pokonały rywalki stosunkiem punktów 45:43.

Zwycięstwo drużynowe nie były jedynym sukcesem polskiej ekipy na tych mistrzostwach. Natasza Kuś wywalczyła bowiem brązowy medal w konkurencji indywidualnej. Dodatkowo szpadzistki reprezentujące nasz kraj zdobyły srebrne medale. W sumie, reprezentacja Polski wraca z Neapolu z trzema medalami.