Pomysły na prezent dla babci i dziadka

Dzień Babci i Dziadka zbliża się wielkimi krokami. To wyjątkowe święto, dlatego zasługuje na to, aby poświęcić mu trochę uwagi. Babcia i dziadek to wyjątkowe osoby w życiu każdego z nas.  Najcenniejszym prezentem, jaki możemy im ofiarować jest czas i okazanie uczuć. Dajmy im odczuć, jak bardzo są dla nas ważni. Warto pomyśleć również o jakimś drobiazgu, który na pewno sprawi radość seniorom. Poniżej znajdziecie kilak propozycji na idealny podarunek:

Bilety do teatru

Babcia z dziadkiem zapewne spędzają sporo czasu w domu. Zatem wieczory mijają im na oglądaniu telewizji lub graniu w karty. Wyjście do teatru może być niecodziennym wydarzeniem, które zmotywuje ich do wyjścia do ludzi. Będzie to okazja do wyciągnięcia zakurzonego garnituru i garsonki z szafy. Seniorzy będą mieli okazję poczuć się jak w latach młodości. Kontakt z kulturą i zmiana otoczenia na pewno wpłyną pozytywnie na ich zdrowie psychiczne.

Kijki trekkingowe

Oczywiście dwa komplety, aby seniorzy mogli razem trenować. Jet to bardzo bezpieczna forma ruchu, odpowiednia dla osób w każdym wieku.  Codzienny spacer z kijkami przyczyni się do utrzymania kondycji fizycznej na czym skorzystają stawy, mięśnie, serce, czyli ogólnie rzecz ujmując, cały organizm. Ruch to podstawa zdrowego, długiego życia.

Termofor

Termofor w pluszowym etui sprawdzi się idealnie na zimowe wieczory. Starsze osoby borykają się często z problemami z krążeniem w związku z tym marzną siedząc bez ruchu. Nie każdy może sobie pozwolić na psa, czy kota, a termofor sprawdzi się idealnie przy czytaniu książki, oglądaniu telewizji lub rozwiązywaniu krzyżówek.

Kolaż ze zdjęć

Możesz go przygotować własnoręcznie ze zdjęć które znajdziesz w domu, lub zamówić gotowy projekt w internecie. Fotografie z dzieciństwa, wspólne zdjęcia z wakacji. To idealny prezent, który powieszony na ścianie wywoła uśmiech i będzie cieszył oczy seniorów.