Pożar na dworcu kolejowym Poznań Antoninek oraz w firmie składującej odpady

Stary dworzec kolejowy Poznań Antoninek stał się miejscem pożaru, który wybuchł w jednym z budynków. Wiadomość o tym niepokojącym wydarzeniu otrzymaliśmy od dyżurnego straży pożarnej z Wielkopolski. Alarm został podany w niedzielny wieczór, 11 lutego, około 20:30. Sześć jednostek straży pożarnej natychmiast udało się do miejsca zdarzenia. Szczęśliwie, nikt nie ucierpiał na skutek tego zdarzenia. Próby ustalenia przyczyn wybuchu pożaru są nadal w toku.

Z uwagi na bliskość linii kolejowej między Poznaniem a Warszawą, ruch pociągów musiał zostać czasowo zawieszony. Na miejscu interweniowały również służby PKP. Początkowo, po sytuacji awaryjnej, pociągi korzystały tylko z jednego toru. Po zakończeniu działań strażaków, przed północą, ruch kolejowy powrócił do normy.

Ale to nie jedyny pożar, który miał miejsce w ostatnim czasie. W miniony weekend zgłoszono jeszcze jeden – ogromny ogień strawił teren firmy zajmującej się składowaniem odpadów w Przysiece Polskiej. Do gaszenia pożaru skierowano aż 19 jednostek straży pożarnej, w tym specjalistyczną jednostkę chemiczną. Jak się okazało, to nie jest pierwszy pożar na tym terenie – kilka podobnych sytuacji miało miejsce tam już w ostatnich latach.