Jacek Jaśkowiak z PO zmierzy się z rywalami o stanowisko prezydenta Poznania

W najbliższym czasie obecny prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, reprezentujący Platformę Obywatelską, będzie miał okazję zaznajomić się z przeciwnikami, na jakich napotka w walce o kolejną kadencję.

Informacje, które posiadamy, wskazują na to, że w nadchodzącą środę Prawo i Sprawiedliwość przedstawi swojego kandydata na prezydenta Poznania. Osoba ta będzie startować z ramienia poznańskiego ugrupowania „Komitet Wyborczy Wyborców Zjednoczona Prawica – Poznań”, które ma jako pełnomocnika posła Szymona Szynkowskiego vel Sęk. Warto jednak dodać, że mimo pełnionej funkcji, sam Szynkowski vel Sęk nie będzie ubiegał się o stanowisko prezydenta miasta.

Poznańskie Radio podaje nieoficjalne wieści, mówiące o tym, że adwokat Przemysław Plewiński może zostać kandydatem Trzeciej Drogi. Z kolei Lewica planuje wystawić Beatę Urbańską, byłą radną miejską.

Z Jackiem Jaśkowiakiem rywalizować ma również Tomasz Hejna, radny osiedlowy i twórca serwisu „Gemela Poznańska”. W ostatnim czasie zajmował się on aktywnym zwalczaniem nielegalnych reklam. Jest to prawdopodobny kandydat Komitetu Wyborczego Wyborców Społeczny Poznań, który uzyskał już rejestrację od komisarza wyborczego w Poznaniu.

Wybory samorządowe zaplanowano na niedzielę, 7 kwietnia. Druga tura, jeżeli zajdzie taka konieczność, odbędzie się dwa tygodnie później. Jacek Jaśkowiak sprawuje władzę w Poznaniu od roku 2014.