Poznań Ice Festival – spektakl lodowych rzeźb przenosi się na ulicę Święty Marcin

Impreza artystyczna, jaką jest Poznań Ice Festival, wyrusza w swoją kolejną edycję. Już w najbliższy piątek, 8 grudnia, mieszkańcy i goście Poznania będą mieli okazję podziwiać niesamowite rzeźby stworzone z lodu przez doświadczonych artystów z różnych zakątków świata. Tym razem centralnym punktem festiwalu będzie ulica Święty Marcin. Wydarzenie jest dostępne dla każdego i nie są pobierane żadne opłaty za wstęp. Całość planowana jest do niedziele.

Planowana data wydarzenia to drugi weekend grudnia, czyli dni od 8 do 10 grudnia. W tegorocznej edycji udział weźmie dwudziestu czterech artystów reprezentujących dziewięć krajów: Japonię, Kanadę, Filipiny, Polskę, Czechy, Francję, Stany Zjednoczone, Hiszpanię oraz Finlandię.

Miejsce rozgrywania festiwalu to ulica Święty Marcin, konkretnie teren pod Alfami. W programie piątkowego dnia znajduje się konkurs małej rzeźby. Każdy uczestnik otrzyma bryłę lodu i 2,5 godziny na stworzenie rzeźby, której tematem będzie „kosmos”. Rozpoczęcie konkursu przewidziano na godzinę 16:00.