Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał wyroki w sprawie brutalnej zbrodni w Suchym Lesie

W czwartek Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał wyroki skazujące dla dwóch mężczyzn, odpowiedzialnych za okrutne zabójstwo Dariusza B., znanego lokalnie jako Małolat, w Suchym Lesie. Pierwszy ze sprawców, Janusz M., został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Drugi z oskarżonych, Damian T., otrzymał karę 25 lat więzienia. Wyrok ten nie jest jednak ostateczny.

Zdarzenie, które wstrząsnęło lokalną społecznością, miało miejsce pod koniec czerwca 2020 roku. W tamtym czasie policja odkryła zwłoki niespełna sześćdziesięcioletniego Dariusza B. w jednym z domów w Suchym Lesie, miejscowości położonej pod Poznaniem. Zgodnie z doniesieniami lokalnych mediów, Dariusz B., ps. Małolat, był zaangażowany w działalność związaną z pożyczkami udzielanymi w kasynach.

Janusz M., pierwszy ze sprawców brutalnej zbrodni, został zatrzymany kilka dni po przestępstwie. Jego wspólnik, Damian T., został natomiast aresztowany po pewnym czasie w Holandii.

Prokurator Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, wcześniej informował, że zarzuty postawione obu mężczyznom obejmują współdziałanie i porozumienie w celu bezpośredniego pozbawienia życia ofiary. Dodatkowo, zbrodnia została popełniona ze szczególnym okrucieństwem, a motywy sprawców zasługują na szczególną naganę.