Poznań idzie na czele polskich miast w rozbudowie powierzchni biurowych

Rozpoczęty rok przyniósł Poznaniowi zwiększenie powierzchni biurowych o 32 400 metrów kwadratowych. Aktualnie w fazie realizacji jest przeszło 69 000 metrów kwadratowych, co plasuje miasto na szczycie rankingu pod względem inwestycji w biura na rynkach regionalnych. Zgodnie z harmonogramami zaproponowanymi przez deweloperów, projekty te będą stopniowo finalizowane do końca 2023 roku oraz w ciągu dwóch następnych lat.

„Pod koniec września 2023 roku całkowita powierzchnia biurowa w Poznaniu wynosiła 661 300 metrów kwadratowych. W trzecim kwartale nie oddano do użytku żadnego nowego obiektu. Od początku tego roku dodano 32 400 metrów kwadratowych, co stanowiło około 14% całkowitej powierzchni nowo oddanej do użytku na terenie wszystkich miast regionalnych,” – mówi Katarzyna Bojar, konsultant ds. badań rynku w Knight Frank.

Obecnie realizowane projekty biurowe w Poznaniu są największe pod względem powierzchni spośród wszystkich miast regionalnych. Na koniec września zidentyfikowano 69 100 metrów kwadratowych powierzchni biurowej, która ma być sukcesywnie oddawana do użytku w nadchodzących latach. Do końca roku do dyspozycji użytkowników trafi prawie 17 000 metrów kwadratowych, a pozostałe 52 000 metrów kwadratowych zostanie udostępnione na poznańskim rynku w latach 2024-2025.