W najbliższy weekend Festiwal Prezentów na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Przepełnione klimatem świątecznym Międzynarodowe Targi Poznańskie w najbliższy weekend zamienią się w prawdziwy raj dla miłośników oryginalnych upominków. Ceramika, biżuteria, rękodzieło, ubrania – to tylko niektóre z propozycji, które będzie można znaleźć na Festiwalu Prezentów rozpoczynającym się w najbliższy piątek.

Festiwal Prezentów będzie stanowił platformę prezentacji dla rzemieślników i twórców rękodzieła z różnych regionów naszego kraju. W bogatej ofercie znajdą się nie tylko ceramika, biżuteria czy unikatowe ubrania pochodzące z niewielkich, kreatywnych pracowni krawieckich. Uczestnicy będą mogli też podziwiać rzeźby, obrazy czy artykuły dekoracyjne do domu. Z pewnością nie zabraknie również propozycji dla tych, którzy cenią sobie oryginalność i szukają nietuzinkowych ozdób na świąteczną choinkę.

Barbara Vogt, dyrektorka projektu, podkreśla rolę prezentów w świętowaniu Bożego Narodzenia. Co roku wielu z nas staje przed dylematem, co kupić dla najbliższych, aby wywołać na ich twarzach najszerszy uśmiech. Dlatego Festiwal Prezentów ma swoim uczestnikom dostarczyć nie tylko szerokiej oferty prezentów, ale także pomóc w podjęciu decyzji, co wybrać.

Podczas Festiwalu zaplanowano również szereg warsztatów, które pozwolą każdemu na wykonanie własnoręcznego prezentu. Jednym z nich będzie propozycja od Gdańskiej Manufaktury Wosku Soyove. Na tym warsztacie uczestnicy pod przewodnictwem doświadczonego instruktora będą mogli samodzielnie przygotować tabliczkę florencką o wybranym zapachu świątecznym, udekorowaną dodatkami z naturalnego wosku sojowego i suszu roślinnego.