Poznań: Okazje cenowe na licytacjach komorniczych nieruchomości w Wielkopolsce

W Poznaniu oraz innych miejscowościach Wielkopolski często odbywają się aukcje komornicze, podczas których można nabyć nieruchomości po cenach okazyjnych, niższych od wartości rynkowej. Są to mieszkania i inne obiekty przejęte od osób zadłużonych, które później trafiają na te licytacje. Przyjrzyjmy się atrakcyjnym ofertom z Wielkopolski na czerwiec 2023 roku, prezentowanym w galerii zdjęć.

Ceny wywoławcze na takich aukcjach często różnią się znacznie od wartości rynkowych, dzięki czemu uczestnicy mają szansę znaleźć interesujące okazje cenowe. We wspomnianym czerwcu 2023 roku będzie można wziąć udział w licytacjach i zakupić mieszkanie na terenie Wielkopolski, oszczędzając tym samym spore środki finansowe.

Osoba chętna do udziału w przetargu musi złożyć kaucję zwrotną, która wynosi jedną dziesiątą wartości oszacowania nieruchomości. Kaucja ta może być zdeponowana w formie gotówki bądź za pomocą książeczki oszczędnościowej, na której znajduje się upoważnienie właściciela do wypłaty całej sumy zgodnie z prawomocnym postanowieniem sądu o utracie kaucji. Warto podkreślić, że kaucja powinna zostać wniesiona najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację.