Nowa droga rowerowa na Starym Mieście w Poznaniu – ułatwienie dla rowerzystów

W centrum Poznania, na Starym Mieście, rozpoczyna się budowa fragmentu obwodnicy rowerowej. Prace konstrukcyjne wymienionej drogi prowadzącej od ulicy Estkowskiego do skrzyżowania z Działową ruszają w poniedziałek 12 czerwca. Po jej zakończeniu, rowerzyści będą mogli przemieszczać się wzdłuż północnej części jezdni na ulicach Estkowskiego, Małe Garbary, Wolnica i Solnej aż do skrzyżowania z ulicą Działową. Projekt ten zakłada wydzielenie odrębnych pasów dla rowerzystów, pieszych oraz kierowców, co zapewni im łatwiejszy dostęp do śródmieścia oraz terenów rekreacyjnych Wartostrady.

Nowa droga rowerowa będzie miała szerokość w granicach 2-2,5 metra. Jej powstanie wpłynie na zmianę geometrii skrzyżowań znajdujących się na trasie oraz przebieg chodników. Władze miasta zobowiązują się do przebudowy istniejących przejazdów rowerowych i przejść dla pieszych, zagwarantowania odpowiedniego odwodnienia pasa drogowego oraz modernizacji oświetlenia i sygnalizacji świetlnej. W ramach projektu przewidziano również posadzenie nowych roślin oraz konieczność przesunięcia słupów trakcyjnych.

Poznańskie Inwestycje Miejskie informują, że w związku z budową drogi rowerowej na Starym Mieście od 12 czerwca nastąpi zwężenie jezdni, chodników oraz przejść dla pieszych na ulicach Estkowskiego, Garbary i Małe Garbary w rejonie ich skrzyżowania. Związane to będzie ze zmianami w organizacji ruchu w tym obszarze.