Poznań Półmaraton – uczestnicy po raz kolejny będą mogli skorzystać z darmowych przejazdów

Osoby, które wezmą udział w 16. edycji PKO Poznań Półmaratonu, mogą liczyć na miłą niespodziankę. Podobnie jak to miało miejsce w latach ubiegłych, organizatorzy półmaratonu udostępnią zawodnikom możliwość bezpłatnych przejazdów różnymi środkami transportu na terenie Województwa Wielkopolskiego. Wszystko to będzie możliwe dzięki numerowi startowemu otrzymanemu w dniu biegu, który odbędzie się 14 kwietnia.

Za tę cenną ofertę odpowiedzialni są sponsorzy tegorocznego wydarzenia: Koleje Wielkopolskie, Polregio i Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Aby korzystać z tej opcji, uczestnicy muszą mieć przy sobie nie tylko numer startowy, ale również dowód tożsamości. Jeżeli jednak trasa przejazdu przekracza granice Województwa Wielkopolskiego, należy nabyć bilet na te odcinki trasy przekraczające granice regionu.

Podobna okazja dotyczy także lokalnej komunikacji miejskiej w Poznaniu. Na terenie stref A, B i C, zawodniczki i zawodnicy będą mieli możliwość bezpłatnego przemieszczania się autobusami i tramwajami. Oferta ta będzie ważna przez cały weekend półmaratonu, czyli od 12 do 14 kwietnia 2024 roku, na podstawie numeru startowego oraz dowodu tożsamości.