Jessica Klimkait, medalistka olimpijska w judo, wprowadza młodzież do sportu na warsztatach w Poznaniu

Jessica Klimkait, zdobywczyni olimpijskiego medalu w judo podczas Igrzysk w Tokio i jedna z najwybitniejszych ćwiczących ten sport na świecie, zostanie głównym punktem programu Brother Champion Judo Camp. Jest to impreza organizowana przez Akademię Judo Poznań, podczas której dzieci i młodzież mają okazję uczestniczyć w kilkudniowych warsztatach treningowych.

Przybycie Klimkait to kontynuacja tradycji akademii, która corocznie zaprasza do udziału znane osobistości ze świata judo. Sama zawodniczka podkreśla, że jej celem podczas warsztatów będzie przekazywanie wartości, które są związane z uprawianiem tego sportu.

„Judo jest fantastycznym sportem dla budowania pewności siebie. Dzięki niemu zrozumiałam wiele o sobie i poznałam wielu niesamowitych ludzi na swojej drodze. Chciałabym również podkreślić, że judo nie jest tylko dla chłopców – tak jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Dziewczyny mogą osiągnąć równie wysoki poziom. Ja sama trenuję z chłopcami i mogę dostarczyć emocjonujących pojedynków” – wyjaśnia Klimkait.

Prowadzącym treningi Kanadyjki jest wybitny polski judoka, Janusz Pawłowski. Od 10 lat pracuje jako trener w Kanadzie, kraju leżącym na kontynencie Ameryki Północnej.