Poznań promował się w Cannes!

Podczas tegorocznych targów nieruchomości i inwestycji MIPIM w Cannes, Miasto Poznań promowało stolicę wielkopolski. Na potencjalnych inwestorów czekała propozycja 16 terenów inwestycyjnych, zlokalizowanych w różnych częściach miasta.

Atrakcyjne nieruchomości na sprzedaż

Tegoroczna edycja targów MIPIM wyjątkowo odbyła się we wrześniu, a nie jak standardowo to bywa, w marcu. Promowane były atrakcyjne tereny inwestycyjne, najczęściej pod działalność produkcyjną, składowo-magazynową czy usługową. Aktualnie na sprzedaż wystawione są nieruchomości w rejonie ulic Garaszewo i Obodrzyckiej, a wkrótce zostanie wystawiony atrakcyjny lokal przy rondzie Rataje, gdzie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje zabudowę usługową wraz z budynkiem.

Promocja Poznania w Cannes

Wyjątkową propozycją dla inwestorów była nieruchomość dedykowana pod zabudowę wielorodzinną o charakterze willi miejskich w rejonie ul. Olsztyńskiej. Dodatkowo proponowano 3 tereny o wyłącznej funkcji usługowej, a gratką dla fanów turystyki była działka położona nad jeziorem Kierskim, oferowana z wyłączeniem sprzedaży. W przygotowanej przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami ofercie przeważały tereny przeznaczone pod wielorodzinną zabudowę mieszkaniową lub usługową. Warto przypomnieć, że Targi MIPIM to wydarzenie, które jest okazją do spotkania przedstawicieli biznesu z całego świata i pozwala na zaprezentowanie oferty przed największymi, światowymi inwestorami. W tym roku odbyły się w dniach 7 i 8 września, a swoje oferty zaprezentowały miasta z całej Europy (m.in. Paryż, Berlin, Nicea, Helsinki, Sztokholm), ale także Łódź czy Aglomeracja Śląska.