Wyrób PEKĘ dla swojego dziecka!

Rok szkolny rozpoczął się na dobre, dlatego Zakład Transportu Miejskiego w Poznaniu przygotował specjalną ofertę dla uczniów szkół podstawowych. Za zaledwie 60 zł można zakupić bilet na wszystkie linie ZTM (w tym wszystkie strefy A+B+C+D), który będzie ważny przez cały rok – do 30 września 2022 roku. Wszystkie bilety okresowe są zapisywane na imiennej karcie PEKA, której pierwsze wyrobienie jest bezpłatne. Jak ją zdobyć, jeśli nasze dziecko takiej nie posiada? Należy złożyć wniosek w celu jej otrzymania, a po odebraniu legitymacji na dany rok szkolny, dodatkowo podejść z nią do punktu obsługi klienta ZTM.

Specjalny bilet dla uczniów szkół podstawowych

Z rocznego biletu uczniowskiego w preferencyjnej cenie 60 zł za cały rok (co daje zaledwie 5 zł na miesiąc), mogą skorzystać uczniowie szkół podstawowych, których siedziba znajduje się na terenie Poznania lub jednej z 19 gmin objętych międzygminnymi porozumieniami: Czerwonak, Dopiewo, Duszniki, Kaźmierz, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Tarnowo Podgórne i Zaniemyśl.

Karta Pęka niezbędna do wyrobienia biletu

Do skorzystania z oferty Zakłady Transportu Miejskiego mogą skorzystać tylko uczniowie, którzy posiadają kartę PEKA lub PEKA Junior. Czym jest wersja junior? Jest to specjalna wersja karty, przeznaczona dla dzieci i młodzieży od 7 roku życia, do 13 lat. Co ważne, po przekroczeniu granicy 13 roku życia, dziecko nie musi wymieniać karty Junior na klasyczną PEKE. Po złożeniu wniosku, kartę odebrać może wnioskodawca lub też ktoś przez niego wskazany, na podstawie pisemnego upoważnienia.

Jak uzyskać kartę PEKA?

Kartę można uzyskać na dwa sposoby:

– złożyć wniosek przez Internet: wystarczy zarejestrować się na stronie www.peka.poznan.pl a następnie wypełnić formularz, dołączyć zdjęcie w formacie JPG lub PNG i wysłać. Na adres e-mail podany przy rejestracji, zostanie przesłane potwierdzenie przyjęciu wniosku, a kiedy karta będzie gotowa – ponowny mail o możliwości jej odebrania we wskazanym w formularzu miejscu.

– osobiście, w jednym z Punktów Obsługi Klienta ZTM. Należy wypełnić wniosek w formie papierowej, dołączyć zdjęcie ucznia i odebrać kartę w wyznaczonym terminie.

Miejsca, gdzie możesz złożyć wniosek (czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach 6:00-20:00)

– Górczyn – dworzec autobusowy

– Ogrody – pętla tramwajowa (punkt znajduje się w budynku przy pl. Waryńskiego 9)

– Rondo Kaponiera (poziom -1)

– Os. Sobieskiego – dworzec autobusowy

– Dębiec – pętla tramwajowa

– Śródka –  dworzec autobusowy

– Centrum Handlowe przy pl. Wiosny Ludów (wejście od ul. Strzeleckiej)

– Junikowo – pętla tramwajowo-autobusowa

– Dworzec Zachodni PKP

– Dworzec Rataje