Uwaga – czekają utrudnienia w weekend!

Uwaga Poznaniacy! W niedzielę odbędą się zawody Gran Fondo Poznań, co oznacza, że szykują się utrudnienia na drogach. Kto będzie mógł wziąć udział w akcji? Zapraszamy wszystkich kolarzy – dorosłych, dzieci, a nawet całe rodziny! Miłośnicy rywalizacji będą mogli zmierzyć się w dystansach o długości 30, 67 lub 113 kilometrów.

Wyścig kolarski dla małych i dużych

Jak informują organizatorzy wyścigu, w związku z niedzielną rywalizacją uczestników, w Poznaniu oraz w okolicznych gminach zostaną wprowadzone tymczasowe zmiany w organizacji ruchu. Kolarze-amatorzy przejadą ulicami miasta, a na swojej trasie będą też mijać Tarnowo Podgórne, Duszniki, Lwówek, Kuślin oraz Dopiewo. Start uczestników rywalizujących na najdłuższym dystansie Gran Fondo, rozpocznie się o godzinie 8:00, pod Stadionem Miejskim przy ulicy Bułgarskiej.

Utrudnienia na drodze

Z utrudnieniami trzeba się liczyć już od soboty, 11 września 2021 roku. Zostanie wtedy wyłączona południowa jezdnia ulicy Ptasiej, na odcinku Wałbrzyska-Grunwaldzka. Następnego dnia, o wczesnych godzinach porannych, zostanie zamknięta także ulica Bułgarska, w kierunku Górczyna. Ruch będzie odbywał się po wschodniej jezdni ulicy Bułgarskiej, a śluzy dla ruchu poprzecznego zostały wyznaczone na ulicy Bukowskiej z ulicą Leśnych Skrzatów, Kolorową, Złotowską, Sławińską oraz na rondzie Złotowska/Skórzewska/Rynkowa.

Jak będzie wyglądał dojazd do lotniska?

Co w przypadku osób, które będą chciały się dostać na poznańskie lotnisko? Na Poznań-Ławicę będzie można dojechać ulicą Bukowską, za to dojazd od strony drogi S11 jest zalecany przez węzeł Swadzim, a następnie DK92, Dąbrowskiego, Polską aż do Bukowskiej. Jak twierdzą organizatorzy, utrudnienia będą występowały od ronda Malwowa/Skórzewska/Złotowska/Poznańska do ul. Owczej, za to dla ruchu poprzecznego ustanowiona została śluza na Rondzie Skubiszewskiego.