Poznań świętuje 770 lecie nadania praw miejskich. W planach ogromny tort!

W tym roku Poznań ma niezwykłą okazję do świętowania. 770-lecie nadania praw miejskich pretekst nie tylko do tego, aby się spotkać, ale i żeby zjeść ogromny, 770-kilogramowy tort!

Huczna impreza z okazji 770-lecia nadania praw miejskich odbędzie się już w najbliższy weekend, 23 kwietnia. Mieszkańcy i turyści mogą liczyć na szereg imprez towarzyszących. Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak dodaje, że wspólne przejście z prawego na lewy brzeg Warty to nawiązanie do tradycji sprzed 77 dekad temu.

Nawiązuje tym samym do najważniejszego widowiska plenerowego pod nazwą „77 dekad Miasta Poznania”. Mieszkańcy i turyści którzy pojawią się przy Bramie Poznania 23 kwietnia punktualnie o 10:00, przejdą w barwnym korowodzie na Plac Kolegiacki. Tam właśnie będzie można wspólnie zrobić rzeźbę szalonej rzeki.

Na trasie przejścia barwnego korowodu, lokalne teatry wraz z uczniami z poznańskich szkół, będą prezentować dzieje miasta. Główną atrakcją finału na Placu Kolegiackim będzie 770-kilogramowy tort dla wszystkich świętujących.