Poznański skwer zyskał mroczną sławę: narkotyki, alkohol i brutalne bijatyki wśród młodzieży

Alkohol, substancje odurzające oraz agresywne zachowania młodzieży stały się codziennością na jednym ze skwerów w Poznaniu. Miejscowość ta, będąca jednym z powszechnie uznawanych niebezpiecznych punktów miasta, wymaga regularnej obecności sił policyjnych. Pomimo licznych interwencji, sytuacja nie uległa poprawie, a świadectwem tego są brutalne filmy z bójkami, które pojawiają się w sieci.

Skwer Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata w Poznaniu przyciąga grupy młodzieży jak magnes. To miejsce spotkań nastolatków mogłoby być postrzegane jako niewinne, gdyby nie fakt, że gromadzą się tam przestępstwa. Oprócz przyjacielskich rozmów, częstymi zdarzeniami są brutalne pobicia. Dodatkowo, spożycie alkoholu i używanie narkotyków to stałe elementy tych spotkań.

– Interwencje policyjne na tym skwerze są niemal codzienne. Przeważnie powodowane są konsumpcją alkoholu przez młodzież. Nie jest też rzadkością znalezienie wśród niej narkotyków – opowiedział mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.