Poznańskie ZOO przywitało nowych podopiecznych.

Ciepłe miesiące to czas, kiedy rodzi się nowe życie. Nie ominęło to ogrodu zoologicznego w Poznaniu. Na odwiedzających czekają już niedawno urodzone maleństwa. Podczas spacerów po terenie można też będzie zobaczyć nowe nabytki, które przybyły z innych ogrodów.

Witamy nowo narodzone zwierzęta

W ostatnim czasie w ZOO przybyło sporo młodych zwierząt. Rekordowo rozmnożyły się łasice syberyjskie. Łącznie urodziło się ich 11 sztuk, 6 samiczek i 5 samców. Do grona dołączyły również młody żubr, którego dumnymi rodzicami zostali Pomiłka i Duduś. Nie zawiodły również ptaki. Na świat przyszły dwa pelikany kędzierzawe i pelikan różowy. Na wybiegu po raz pierwszy ugościmy też urodzone w tamtym roku dwa kangury.

Co nowego na wybiegach?

Na wybiegach poznańskiego ZOO nie zabraknie też nowych zwierząt urodzonych poza ogrodem. Sprowadzono je w ramach współpracy z innymi ogrodami.
Będziemy mogli podziwiać samicę zebry oraz żubra, a także norki europejskie. W ZOO zagościł również kanczyl oraz sławne ostatnio myszojelenie.
Znaleziono też drugą połówkę dla lemura czarwonobrzuchego. Mamy nadzieję, że wpadną sobie w oko i już niedługo na świecie pojawi się więcej przedstawicieli tego gatunku. To jednak nie jedyna nowa para w ogrodzie. Partnerkę znaleziono również dla samca pójdźki, gatunku ptaka, który mieszka w norce.
Nie zabrakło również nowych płazów. Do ZOO przybyły urocze rzekotki drzewne. Ich śliczne zielone ubarwienie i fascynujące zachowania na pewno zauroczą każdego.
Wszystkich miłośników zwierząt serdecznie zapraszamy do odwiedzenia ogrodu zoologicznego. W miesiącach letnich możemy to zrobić codziennie od 9 do 19. Czekają tam nowe i stare zwierzęta oraz wiele różnych atrakcji. Szczególnie polecamy wykłady edukacyjne oraz karmienie fok