Będzie nowa dzielnica w Poznaniu? Tereny po ZNTK sprzedane.

Plany poznańskich władz zmierzające do utworzenia nowej dzielnicy w Poznaniu są coraz bliżej. Dzielnica Wolne tory ma powstać na terenie pomiędzy Wildą a Łazarzem. Sprzedaż strategicznych terenów po ZNTK jest kamieniem milowym tej inwestycji.
 

Byłe tereny ZNTK sprzedane spółce z Krakowa

 
Niemal 20 hektarów ziemi, użytkowanej do tej pory przez ZNTK, trafiło do nowego nabywcy. Obiekty zostały sprzedane za cenę 206 111 000 zł krakowskie spółce Ceglana Sp. z o.o.
 
Prawa do własności mają być udokumentowane do końca roku, jednak nie będzie to koniec formalności. Kupiony przez spółkę teren objęty jest nadzorem konserwatorskim, co oznacza, że wszelkie planowane prace muszą uzyskać aprobatę urzędnika.
 

Co ma w planach Poznań? Jak mają wyglądać Wolne Tory?

 
Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem na terenie powstanie dzielnica Wolne Tory. Ma być to obszar z mieszkaniami, terenami zielonymi o nowoczesnej architekturze. Planowane jest zagospodarowanie dużego obszaru gwarantującego odpoczynek, z mnóstwem zieleni i miejsc rekreacyjnych. Osią centralną dzielnicy ma być linia tramwajowa. Planowane są również ścieżki rowerowe.
 
Pozostaje tylko czekać na szczegółowe plany zabudowy terenu. Włodarze chętnie wysłuchają wszelkich sugestii. Zapewniają też, że opinia każdego poznaniaka jest dla nich równie cenna. Jeżeli masz jakieś propozycje zagospodarowania tej dzielnicy, śmiało podziel się w komentarzu. Zapraszamy do dyskusji.