Prognoza pogody dla Poznania na wtorek, 8 sierpnia 2023 r.

8 sierpnia 2023 r., we wtorkowy dzień w Poznaniu, oczekuje się łagodne deszcze z towarzyszącą temperaturą od 16 do 19 stopni Celsjusza. Niebo nad miastem będzie częściowo pokryte chmurami, a wiatr z południa zachodu będzie wiał z prędkością około 8 km/h.

W godzinach porannych, o 3:00, przewiduje się delikatne opady deszczu przy prędkości wiatru wynoszącej 8 km/h. Temperatura będzie wynosić około 14 stopni, a kierunek wiatru będzie południowo-zachodni. O godz. 9:00, prognozy sugerują kontynuację lekkich opadów deszczu przy tej samej prędkości wiatru, choć temperatura wzrośnie do 16 stopni. Wiatr będzie wiał ze stałego kierunku – południowo-zachodniego.

Po południu, o godz. 15:00, prognozy wskazują na utrzymanie lekkich opadów deszczu, ale prędkość wiatru spadnie do 6 km/h. Termometr wskaże natomiast 18 stopni, a kierunek wiatru pozostanie bez zmian. Również wczesnym wieczorem, o godzinie 18:00, spodziewane są słabe opady deszczu i umiarkowane zachmurzenie. Wiatr osłabnie do 5 km/h, a temperatura utrzyma się na poziomie 16 stopni.

Wieczorem, o godz. 21:00, przewiduje się zachmurzenie przy prędkości wiatru wynoszącej dalej 5 km/h. Temperatura powinna spaść do 14 stopni Celsjusza. Noc zapowiada się z lekkim zachmurzeniem i temperaturą na poziomie 15 stopni. Wczesnym rankiem kolejnego dnia, o godzinie 6:00, możemy spodziewać się całkowitego zachmurzenia i temperatury na poziomie 13 stopni.

Podsumowując, prognozę pogody dla Poznania na wtorek, 8 sierpnia 2023 r., można stwierdzić, że większość dnia będzie upływać pod znakiem lekkich opadów deszczu oraz umiarkowanego zachmurzenia. Prędkość wiatru utrzyma się na poziomie od 5 do 8 km/h, a temperatura będzie wahająca się od 13 do 19 stopni Celsjusza.