Radiowa prezentacja albumu "Dla Ciebie" w wykonaniu zespołu Rock And Fire

Dzisiejszy wieczór o godzinie 19:00 upłynie pod znakiem koncertu zespołu Rock And Fire, który odbędzie się w Studiu im. Krzysztofa Komedy. Wydarzenie ma na celu promocję płyty zatytułowanej „Dla Ciebie”, wydanej pod patronatem Radia Poznań. Całość wystąpienia będzie transmitowana na antenie naszego radia.

Zespół Rock And Fire pochodzi z Poznania i powstał w 2015 roku, kiedy grupa przyjaciół – doświadczonych muzyków, którzy wcześniej współtworzyli takie legendy muzyczne jak Arka Noego, Armia czy Maleo Reggae Rockers – postanowiła stworzyć nowe brzmienie. Skład utworzyli: Marcin „Ziemniak” Ziemniaczak jako wokalista i gitarzysta, Karol Nowacki – klawiszowiec, basista Michał Garsztecki, perkusista Andrzej „Kapsel” Rak oraz sekcja dęta w składzie Tomasz Mazur (trąbka), Dominik Szeszo (saksofon) i Michał Bandura (puzon).

Muzycznej tożsamości Rock and Fire nie da się jednoznacznie określić jednym stylem, gdyż ich twórczość charakteryzuje się wielorakością brzmień. W ich muzyce można odnaleźć echa różnych gatunków – od czysto rockowych dźwięków, poprzez rock and rolla i reggae z nutką eleganckiego popu, aż po romantyczne ballady wykonane przy akompaniamencie klasycznej orkiestry smyczkowej. Wyjątkowo pozytywne przesłanie tekstowe utworów zespołu łączy się z pogodnym i lekkim klimatem w partii muzycznej, co stanowi o wyjątkowości i niepowtarzalności stylu Rock And Fire.