Rekordowe środki zebrane podczas ósmej edycji Aukcji dla Domu na rzecz dorosłych z autyzmem

Podczas sobotniej Aukcji dla Domu, która odbyła się w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, udało się zebrać imponującą kwotę przekraczającą 145 tysięcy złotych. Fundacja Dom Autysty, która stoi za organizacją tego charytatywnego wydarzenia, przeznaczy zgromadzone środki na wsparcie osób dorosłych dotkniętych autyzmem.

Aukcja dla Domu jest cyklicznym wydarzeniem, a tegoroczna była już ósmą edycją. Wśród licytowanych obiektów znalazły się dzieła renomowanych artystów takich jak Ewa Kuryluk, Wilhelm Sasnal czy Marcin Berdyszak.

Adam Kompowski, prezes Fundacji Dom Autysty, poinformował PAP, że najwyższa kwota – aż 22 tysiące złote – została osiągnięta za pracę Ewy Kuryluk. „Artystka od lat wspiera naszą fundację, jednak nigdy wcześniej jej dzieło nie osiągnęło tak wysokiej ceny. To absolutny rekord w historii Aukcji dla Domu”, powiedział Kompowski. Dodał również, że dość duże sumy udało się uzyskać także za prace Wilhelma Sasnala, Anny Chorzępy-Kaszub z Poznania i Marcina Berdyszaka, byłego rektora Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.