Solidarność w Poznańskim AWF – akcja charytatywna dla studenta zmagającego się z rakiem

Maciej Łuczak, dwudziestodwuletni student fizjoterapii z Nowego Tomyśla, jest w trudnej sytuacji zdrowotnej. Został mu zdiagnozowany rzadki rodzaj raka – mięsak maziówkowy podudzia. Niestety, proces leczenia tej choroby wymagał od lekarzy podjęcia drastycznego kroku, jakim jest amputacja lewej nogi młodego człowieka.

W odpowiedzi na to trudne wydarzenie, jego uczelnia – Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu – postanowiła zorganizować akcję wspierającą. Pierwsze działania mają miejsce już 6 grudnia. Tego dnia rektor tej szkoły wyższej umieści pierwszą ozdobę na świątecznym drzewie, które będzie stać w holu Budynku Dydaktycznego. Potem każda osoba, która chce wesprzeć tę inicjatywę, będzie mogła dołożyć swoją ozdobę do choinki.

Ale to nie jedyna forma pomocy. Samorząd studencki oraz cukiernia Mercure przygotowali specjalne słodkości. Każdy kto chce wesprzeć Macieja, może zakupić te smakołyki za symboliczną „cegiełkę”. Cała suma zebrana z tej akcji zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację Macieja.

Możliwość wsparcia młodego człowieka istnieje również online. Na portalu siepomaga została stworzona zbiórka, dzięki której rodzina Macieja zebrała już ponad 300 tysięcy złotych.