Młoda gwiazda Lecha Poznań, Maksymilian Dziuba, wspiera akcję "MotoMikołaje 2023" na rzecz chorej Laury

W ramach swojej społecznej odpowiedzialności, Maksymilian Dziuba, młody piłkarz Lecha Poznań, dołączył do inicjatywy charytatywnej pod nazwą „MotoMikołaje 2023”. Przekazał na licytację piłkę, na której znajdują się autografy graczy Kolejorza. Wszystko to z myślą o Laurze – dziewczynce, która przyszła na świat czternaście lat temu z rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem i licznymi towarzyszącymi jej wadami.

Laura przez pierwsze cztery miesiące swojego życia była pod stałą opieką lekarzy na oddziale neurochirurgii Szpitala Klinicznego w Poznaniu. Po tym czasie wróciła do domu, gdzie jej rodzice nie ustają w walce o jej zdrowie i jak najpełniejsze funkcjonowanie. W wyniku poważnych wad dziewczynka nie posiada czucia poniżej pasa, co uniemożliwia jej samodzielne poruszanie się. Laura korzysta z wózka inwalidzkiego i regularnie uczestniczy w rehabilitacji.

Pomoc dla Laury jest niezbędna ze względu na częste podróże do lekarzy specjalistów rozmieszczonych w różnych częściach kraju oraz na kosztowne badania. Leczenie dziewczynki generuje znaczne wydatki, co skłoniło rodziców Laury, a także samego Maksymiliana Dziubę, do apelu o wsparcie finansowe.